CO DO PŘÍŠTĚ POTRÉNUJU?

Svou triatlonovou sezónu jsem zahájila velkým závodem, kterým byl evropský pohár v Antalyi. Startovní listina čítající 49 závodnic byla nabyta známými jmény v popředí s Rebecou Robisch, Matejou Simic a početným množstvím závodnic z Ruska. Na svůj první letošní triatlon jsem se moc těšila a byla jsem zvědavá, jak to všechno zvládnu.

Počasí bylo více než letní, na závod 28˚C. Do Antalye naše trio ve složení Tomík Řenč, Barča Hlaváčová a já dorazilo ve čtvrtek pozdě v noci. Další čeští atleti Martin Novák a Lukáš Červenka přiletěli ve stejný den o pár hodin dříve. Pátek a sobotu jsem pojmula jako dovolenko-aklimatizační, v neděli byl závod.

Mým hlavním cílem bylo vyplavat v první skupině. Na rovinaté trati cyklistiky se stačilo udržet jen v balíku a pak si užít běh. Svůj cíl jsem splnila. Povedlo se mi vyplavat s těmi nejlepšími. Ale přeci jen jsem přes zimu na něco zapomněla – na čtvrtou disciplínu, kterou je depo a naskakování na kolo. Než jsem se stihla vymanit, byly holky pryč. Pak vše probíhalo podle mého prokletého scénáře. Opět jsem se ocitla až v druhém balíčku. První balík byl vzdálen 20 metrů, pak minutu, dvě a nás zezadu dojely další 2 skupinky. Snad jsem alespoň udělal radost Báře, která byla mezi atletkami, které nás sjely. Jely jsme spolu, jak jsme si přály před závodem. Při míjení se se stále vzdalující první skupinou, jsem postupně ztrácela chuť závodit. Na běhu mi zkrátka chyběla křídla, která má člověk, když vybíhá společně s čelem závodu. Konečné 24. místo mě velmi mrzí, protože vím, že jsem měla na víc.

Náladu nám vylepšil Tomík, který se dostal do „zóny“. Jeho neskutečný plavecký výkon si zasloužil místo v prvním balíku čítajícím 14 rychlíků, kteří si během 40 kilometrů na kole vypracovali náskok 4 minut 30 sekund na zbytek startovního pole. Běh si Tom doslova užíval s úsměvem na rtech. Báječné 11. místo bylo odměněno splněným kvalifikačním kritériem na ME do 23 let.

Můj první start mi ukázal na co je potřeba se zaměřit. Už teď se nemůžu dočkat dalšího závodu, do kterého už půjdu lépe připravená.