BYL TO PRŮŠVIH, ALE DOBŘE TO DOPADLO

Po návratu z prvního najížděcího soustředění na Fuerteventuře, jsem dlouho odolávala zimě. Bohužel přechod z kola rovnou na běžky, si vybral svou daň. Koncem února i k nám do Jablonce dorazila chřipková epidemie, které jsem podlehla i já...

 

 

 Byl to průšvih. Mělo mě čekat tří týdenní soustředění v teple zařízené od Centra sportu ministerstva vnitra a já místo toho lehla do postele. Díku bohu měla chřipka rychlí průběh a já jsem stihla odletět na Gran Canaria o týden později společně s juniorskou reprezentací a dalšími mými kolegy z kategorie K23. Sice jsem nebyla v plné síle, ale už jsem mohla s rozumem začít trénovat.

 

Druhé kanárské soustředění provázel smolný osud pro nás „třiadvacítky“. Já jsem odjížděla po nemoci. Péťa Šlajs lehl hned druhý den, když už se uzdravil, začalo ho zlobit koleno, takže zbytek pobytu mohl hltat kilometry jen v bazénu. Snad největší neštěstí však potkalo mou spolubydlící Barču Hlaváčovou, která si během naší třetí vyjížďky na kole rozřízla stehno o kamennou zídku, když lezla se mnou na záchod. Výsledkem byla zašitá noha, antibiotika na 5 dní a týdenní zákaz trénování. Posledních 5 dní mohla začít trénovat, ale jen plavání.

 

Maspalomas nelze srovnávat s předešlou zkušeností z Fuerteventury, kde panovaly doslova mistrovské podmínky.  Teď bylo moře o něco dál, na bazén jsme museli dojíždět na kolech, na běhu mi scházely nekonečné pouštní pláně a na silnicích byl větší provoz. VT na Grand Canaria měl však i své velké výhody. Mile jsem ocenila atletický stadion, který v Las Playitas scházel. Tratě cyklistiky zde byly mnohem náročnější, kopcovitější, ale o to kouzelné svou zelenou kaktusovou krajinou. O náš zdravotní stav se důkladně starala Lenka Kovářová. svým každodenním vyšetřením moči a klidové tepové frekvence, nás chránila před případným přetrénováním. Také nesmím zapomenout na fyzioterapeuta Péťu Souky Soukupa, který nás nehladil jen po těle, ale i po duši svou neustále v pohodě náladou. Díky němu jsem se alespoň jednou za den donutila pořádně protáhnout. Navíc se nám s určitou pravidelností povedlo zařadit i čtvrtou fázi -posilování  s vlastním tělem na TRX, s overbalem a therabandy. A hlavně nás Kanáry pohostily sluníčkem a tropickými teplotami, za kterými jsme sem přijeli.

 

Návrat domů se zdá být krutý. Jaro si dává na čas. Pevně věřím, že si z Kanárů vezu domů sluníčko, které co nevidět ukáže svou sílu, abych mohla vyrazit na kolo i z Jablonce.

 

VT Gran Canaria 9.3. – 23.3. v číslech:

 

2 dny cestování, 12 dní tréninku

 

Počet tréninkových jednotek:  35

 

Celková zátěž:  55 hodin

 

Cyklistika: 701km (1645´)

 

Běh: 88,5km (490´)

 

Plavání: 48,9 km (1010´)

 

Více zde: http://kurikovapetra.webnode.cz/news/byl-to-prusvih/