Expedice Brasilia aneb generálka na Rio

Vytvořeno: 11 duben 2014
Zobrazeno: 2199

 

Ani se mi nechce věřit, jak to všechno rychle uteklo. Akademické mistroství světa v triatlonu se koná vždy jednou za dva roky.  Naši předešlou výpravu do Taipei bych hodnotila jako úspěšnou – Lukáš Kočař bral bronz, já jsem obsadila 5.místo.

Letošní „akádo“ měl hostit novozélandský Wellington. Vše výborně zapadalo do termínové listiny a plánovalo se, že v Austrálii a na Novém Zélandu objedeme i další dva závody, když už budeme cestovat tak daleko. Nicméně osud to chtěl jinak a těšně před objednáním letenek na Zéland, bylo AMS přesunuto na úplně jiný kontinent, do Brazílie.  

Osobně si myslím, že všechny věci se dějí pro něco. Závod se bude odehrávat přímo v hlavním městě Brasilia, které se nachází ve stejném časovém pásmu jako budoucí dějiště OH 2016 Rio. Mnozí by nám tuto zkušenost mohli závidět. Brasília leží na náhorní plošině v Centrální brazilské vysočině v oblasti, kde pramení řeka Tocantins. Nachází se v průměrné nadmořské výšce 1172 m. Velikonoce se zde slaví ve velkém stylu karnevalu, takže se máme na co těšit :-)

Naše výprava čítá 9 členů: závodníci Lukáš Kočař, Tomáš Řenč, Petr Šlajs, Tomáš Kabrhel, Aneta Grabmüllerová, Barbora Hlaváčová, Petra Kuříková a jako vedoucí Josef Horčic s Lenkou Kovářovou. Odlétáme v pátek a na start závodu se postavíme již v neděli 20.4.. Tím však naše expedice nekončí. Přesouváme se do Peru, kde si zazávodíme v rámci pan-amerického poháru v Limě.

Držte nám prosím palce a už teď se těším až Vám budu moci o našem jihoamerickém dobrodružství vyprávět.

 Zleva: Lukáš Kočař, Bára Hlaváčová, Tomáš Řenč, Petra Kuříková, Petr Šlajs, Aneta Grabmülerová, Tomáš Kabrhel