Potřebovaly jsme si vylepšit reputaci

Vytvořeno: 15 červen 2014
Zobrazeno: 2974

Další kolo německé Bundesligy se konalo v Kraichgau a opět se jelo na sprinterských tratích. Prvním závodem v Buschhüttenu jsme sezónu moc dobře neodstartovaly, když jsme v závodě družstev obsadily až 7. místo. V Kraichgau to už bylo o něčem jiném.

Závod probíhal v neobvyklých večerních hodinách, start žen byl v 19:00 a mužů ve 20:15. O to více však přišlo diváků. V plavání nebyla nouze o hromadnou mlátičku, na začátku jsem si lokla a tak jsem chvilku lapala po dechu. Stačilo pár prsařských temp a už jsem se drala dopředu. Nakonec jsem krásně stihla první balík. Bohužel jsme se sjely i s druhým balíkem a tak nás do depa přijelo zhruba 30 najednou. Na druhou stranu bylo super, že tam byly všechny 3 z našeho týmu – Irina, Laura i já. Rozhodovalo se až na běhu. Pětikilometrová trať byla kvůli divákům natočena do čtyř okruhů. Běželo se rychle, o konečných pozicích rozhodovaly vteřinky. Mně se ve finiši povedlo zdolat francouzskou nestorku Harrison a mohla jsem se radovat z 6. místo. Irina byla v závěru o pár vteřin silnější a ukořistila 4. místo, Laura doběhla na 17. místě.

Tento závod byl skvělou generálkou před evropským šampionátem, kde budu reprezentovat Českou republiku v elitním závodě žen v pátek a v neděli ve smíšených štafetách.