Plnou parou vpřed do druhé poloviny sezóny

Vytvořeno: 04 srpen 2014
Zobrazeno: 2944

První část sezóny bych zhodnotila velmi kladně.

Nešlo však závodit každý víkend do nekonečna a tak jsme s trenérkou musely zařadit i několik dní soustředění. Připravovala jsem se střídavě ve Sportovním centru Nymburk a v domácích podmínkách v Jablonci.

Po tří týdenní pauze jsem druhou polovinu sezóny odstartovala závodem v Táboře, který byl zároveň MČR ve sprint-triatlonu. Ze závodu jsem měla smíšené pocity, nevěděla jsem, jak na tom po přípravné dřině asi budu, ale i tak jsem se těšila. Plavání se mi velmi vydařilo, když jsem vylézala 3. z vody. Na běh jsem si věřila a tak jsem na kole poctivě makala. Střídaly jsme se ve třech s Terkou Zimovjanovou a Lindou Vítovou. Bohužel se nám nepodařilo sjet náskok Rusky, která vylézala první z vody, a zároveň nás zezadu dojely další 3 závodnice. Do depa nás vjíždělo 6, na Rusku jsme měly ztrátu 70 vteřin. Jako vždy jsem vyběhla svižně, ale postupně jsem v horku začínala ztrácet motivaci. Doběhla mě Jitka Šimáková, dlouhou dobu jsme běžely bok po boku, v závěru byla její chuť zvítězit větší a utekla mi. Na mě zbylo celkové 3. místo a mistrovský titul v kategorii do 23 let.

Věřím, že únava ze soustředění rychle vymizí a v dalších závodech se budu už jen a jen zlepšovat. Teď se těším na domácí start v rámci ČP v Jablonci nad Nisou, který se bude konat tuto sobotu 9.8. 2014.