Amazing journey aneb Zkouška dospělosti

Příroda na Zélandu je ohromující - Pukekura Park

Možná by nad tím někdo mávnul rukou, pro mě však bylo putování k protinožcům velkým dobrodružstvím.

Poprvé jsem vyrazila na závody sama tak daleko a na tak dlouho. Přestože většina soupeřek měla kolem sebe početný support od trenérů počínaje až po rodinné příslušníky konče, dorazila na závody s výrazným aklimatizačním předstihem a v podstatě se mohla soustředit jen na závod, dokázala jsem jim konkurovat.

První závod se konal na Novém Zélandu. Na místo jsem dorazila 2 dny před závodem. Na cestě jsem strávila 3 dny a překonala jsem 11 časových pásem. Měla jsem velké štěstí, že jsem mohla bydlet v homestay family Lilley. Ochota lidí  byla obrovská. Na pár dní jsem se stala dalším členem jejich rodiny. Závod v New Plymouth se jel na sprint tratích. Plavalo se v neoprenech, protože teplota vody klesla těsně pod 20 stupňů. Ve vodě jsem si několikrát zaplavala a tak jsem mohla být naštvaná jen na sebe, že jsem nestihla první balík. Zvlněná cyklistická trať mi vyhovovala a tak se mi povedlo ušetřit i několik sil na běh. S konečným 24. místem jsem byla spokojená, přestože jsem toužila po umístění v první dvacítce. Zotavný recovery day jsem strávila ještě na Zélandu a pak už přesun do Austrálie.

Další noc strávená na letišti, ale v úterý dopoledne jsem již dorazila na Gold Coast. Perfektní ubytování našel Honza Česlůstka, se kterým jsem bydlela. Apartmán, kde jsme si mohli vařit, přímo na trati a na bazén jsme to měli 5 minut pěšky. Až na to pekelné horko mi Gold Coast přišel jako ráj pro aktivní životní styl. Z olympijského centra pro vodní sporty jsem byla naprosto unešená. Tam se snad musí trénovat úplně samo – dva padesátimetrové a dva pětadvacítkové bazény s vyhřívanou vodou a se sluncem nad hlavou. Závod se pro mě vyvíjel jinak než jsem si představovala. Na plavání to byla opět mela, takže mě nepřekvapilo, že jsem vylezla s poškrábanými zády. S plaváním jsem však byla spokojená, byla jsem komfortně v druhém balíku. Bohužel se mi nedařilo na kole. Trať byla velmi technická a já jsem měla v zatáčkách moc velký respekt, po dvou okruzích jsem z balíku vypadla. Moje šance na kvalitní výsledek mi ujela v zatáčkách. Záplatou na duši pro mě mohl být poměrně kvalitní běžecký výkon. Mám radost, že si v běhu postupně začínám opět věřit. Nakonec tedy 41. místo.

Můj dočasný tatínek Ross ;-)

Aquatic-centre na Gold Coastu

Míra s Káťou - nejlepší fanynky. Děkuju holky, byly jste skvělý!